Розчинники

Сортувати у порядку зменшення

11 шт.

Розчинник речовин і його особливості

Більшість лакофарбових матеріалів вимагають застосування спеціальних складів, які надають їм необхідну консистенцію, щільність і в'язкість. В якості таких препаратів використовуються розчинники. Вони являють собою рідку хімічну суміш органічного або неорганічного походження, що складається з декількох компонентів. Змішуючись з органічними речовинами, розчинники утворюють з ними однорідну субстанцію.

Основне призначення розчинників - доведення лакофарбових матеріалів до потрібної консистенції перед нанесенням на поверхні. Якісні випарники мають таких особливостей:

  • Чи не вступають в реакцію з лакофарбовим матеріалом
  • Швидко випаровуються після обробки поверхні
  • Відсутність гігроскопічності, збереження своїх позитивних властивостей при взаємодії з водою
  • Легке змішування і доведення до однорідності суміші

Хороший розчинник для фарби впливає на неї тільки в процесі змішування і нанесення на поверхню, відразу після цього він випаровується. Препарати можуть використовуватися і для інших цілей, тому купити розчинник можна також для очищення поверхонь та інструментів, знежирення. З їх допомогою можна проводити обробку перед фарбуванням, очищати валики, кисті, ємності для фарби і навіть очищати шкіру людини або одяг від випадково потрапила на неї фарби.

Для кожного виду лакофарбового матеріалу необхідно правильно підібрати розчинник, який забезпечить однорідну консистенцію суміші і рівномірне, легке нанесення на поверхню.

типи розчинників

Всі розчинники поділяються на органічні та неорганічні. Перша група більш популярна і широко застосовується в будівництві і побуті.

Розчинники органічного походження поділяються на види:

  • Вуглеводні. Найбільш популярний - уайт спірит, являє собою нешкідливий розчинник, який підходить для більшості лакофарбових матеріалів, грунтовок, шпаклівок. Його також можна використовувати для знежирення поверхонь. До цієї групи відноситься також бензол. Володіє огнеопасностью, має різкий запах, виділяє шкідливі речовини при використанні, тому потрібне застосування індивідуальних засобів захисту. Скипидар - розчинник для шпаклівки або масляних лаків і фарб.
  • Спирти. Найбільш популярні розчинники на спиртовій основі - етиловий, бутиловий, метиловий спирт, етиленгліколь.Застосовуються для масел і смол, лаків на основі нітрату целюлози. Етиловий спирт має характерний запах і легко спалахує при високій температурі, метиловий не має його зовсім, але відрізняється токсичністю. Бутиловий спирт використовується з нітроцелюлозними лаками і фарбами. При нанесенні на поверхню забезпечує гладку текстуру, блиск. Етиленгліколь підходить для розведення нітролакових матеріалів, забезпечує гладку, блискучу поверхню після фарбування.
  • Складні ефіри - призначені для розчинення нітроцелюлози, доведення нітролакових речовин до потрібної консистенції. До цієї групи входять бутил, метил, етил, амілацетат. Ацетон відмінно розчиняє смоли та олії.

Розчинник ціна цілком адекватна, тому його обов'язково потрібно використовувати при роботі з лакофарбовими речовинами.Практично всі розчинники володіють токсичністю і огнеопасностью, тому при роботі з ними необхідно використовувати захисні засоби, а для зберігання створювати певні умови - в герметичних ємностях в приміщеннях з хорошою вентиляцією, що відповідають нормам пожежної безпеки.