Клею для шпалер

Сортувати у порядку зменшення

12 шт.

Клей для шпалер: класифікація складів

Купівля шпалер неминуче тягне за собою придбання відповідного клею. Цей важливий момент не варто випускати з уваги, оскільки існує багато видів шпалерних клеїв і правильний вибір багато в чому залежить від типу самих шпалер. Якість клею визначає довговічність і естетичність обклеєних шпалерами стін.

Ринок пропонує кілька основних видів складів, що клеять, які використовуються для різних типів рулонів. Основні з них:

  • Клей для паперових шпалер. Він підходить для легких і тонких шпалер на паперовій основі (одношарових симплекс), нормальних паперових шпалер (дуплекс, гладких, гофрованих, з тисненням, стельових, що миються), важких (грубоволокнистих, структурних, пенообоев). В основі складу лежить модифікований крохмаль, в добавках присутні протигрибкові компоненти.На такий клей для шпалер ціна найнижча і доступна
  • Спеціальний - клей для вінілових шпалер. Призначений для шпалер відповідного типу, а також використовується для витиснених і тканинних полотен. Склад наноситься на смужку шпалер і стіну і дозволяє регулювати розташування полотна, коректуючи його для правильної підгонки стику
  • Спеціальний клей для флізелінових шпалер. У своєму складі має фунгіциди та протигрибкові речовини. Такий клей має особливість - він не наноситься на полотно шпалер, а тільки на стіну. Самі ж смуги необхідно прикладати до стіни сухими.
  • Клей для стеклообоев - має підвищену міцність і стійкістю до вологи. Може застосовуватися також для велюрових і текстильних шпалер.

Існує також універсальний тип клею, який, як стверджують виробники, підходить для будь-якого типу полотен.Проте, практика прказивает, що універсальний клей для шпалер купити рекомендується тільки в крайніх випадках, оскільки він може не впоратися з важкими видами полотен.

Як вибрати кращий клей для шпалер

До вибору клею необхідно приступати тільки після покупки шпалер. У рекомендаціях виробника, які вказані на рулонах, може міститися інформація щодо найбільш підходящого клею. Для спеціальних шпалер рекомендується використовувати відповідний клей, але якщо все ж є необхідність використовувати універсальний тип для важких шпалер, то необхідно готувати концентрований, густий розчин. Деякі шпалери вже продаються з нанесеним на них клейовим складом, для обклеювання стін необхідно тільки змочити рулони водою. Після приготування клею будь-якого типу рекомендується залишити його настоятися на 30-60 хвилин.

При виборі клею необхідно також звертати увагу на виробника складу, його безпеку у використанні і екологічність, здатність, що клеїть. Важливим фактором є також наявність у складі фунгіцидів і антисептиків, які запобігають розмноженню бактерій і мікроорганізмів, утворення цвілі і грибка.

На кожній пачці клею виробники вказують його витрата на кількість рулонів. Однак в тих випадках, коли нанесення сполучного засобу необхідно проводити також і на стіну, його витрата збільшується вдвічі. Не варто про це забувати, розраховуючи в якій кількості необхідно купити клей під шпалери. Якщо роботи будуть проводитися на кам'яне або бетонну основу, то витрата клею можна зменшити, завдавши попередньо на поверхню універсальну грунтовку, що також дозволить підвищити адгезію матеріалів.

Якісний, правильно підібраний клей забезпечить міцне і надійне обклеювання шпалерами будь-якого приміщення на довгий час.