Шпаклівки для мінеральних поверхонь

Сортувати у порядку зменшення

14 шт.

Шпаклівка для мінеральних поверхонь: основні види складів

Шпаклівка представляє собою пластичний, пастоподібний будівельний матеріал, в складі якого присутній скорозшивач і наповнювач. Основне призначення шпаклівки - вирівнювання оброблюваної поверхні, підготовка її до подальшої обробки, підвищення адгезивних властивостей з майбутнім покриттям. Більшість сучасних шпаклівок ідеально підходять для роботи по мінеральних поверхонь - бетону, каменю, штукатурки, гіпсу, цеглі і т.д.

На ринку шпаклівки представлені у вигляді сухих сумішей і вже розведених, готових до застосування складів. Суха шпаклівка містить в певних пропорціях всі необхідні речовини. Приготування суміші здійснюється безпосередньо перед початком робіт за допомогою додавання води в кількості, зазначеній виробником на упаковці.Сухі шпаклівки володіють невисокою вартістю, завдяки чому дуже популярні у споживачів, забезпечують високу якість результату, підходять практично для всіх видів робіт. Готові до застосування шпаклівки в основі складу містять латекс або дисперсії. Вони дають чудовий ефект, економлять час на приготування суміші, але коштують дорожче сухих.

За особливостями складу виділяють такі види шпаклівок:

  • Гіпсові. Відмінно піддаються вирівнюванню і не дають усадки з часом. Але їх можна використовувати тільки в сухих приміщеннях, оскільки волога і великі перепади температур роблять на них негативний вплив
  • Цементні. Характеризуються стійкістю до вологи, мають відносно невисокою вартістю, але можуть давати усадку і утворювати мікротріщини
  • Полімерні.Забезпечують найвищий результат роботи, походять для широкої сфери застосування, але помітно дорожче інших видів

Купити шпаклівку для мінеральних поверхонь необхідно також з урахуванням дисперсності її частинок. Дрібнодисперсні частки (15-20 мкм) ідеально підходять для цегельних і пісочно-глиняних стін. Поверхні зі штучних матеріалів краще обробляти шпаклівкою зі Середньодисперсні частками (50-80 мкм).

Особливості вибору шпаклівки

При виборі шпаклівки також необхідно враховувати тип робіт, для яких вона купується. Для первинної обробки стін перед декоративною обробкою слід застосовувати стартову шпаклівку. Її відмінна характеристика складається в консистенції суміші, вона сильно зерниста. Такий шпаклівкою можна добре закрити нерівності і дефекти мінеральної поверхні, вирівнявши її до ідеального стану.Шар нанесення не повинен перевищувати 1,5 см. У складі стартовою шпаклівки міститься гіпс та в'яжучі компоненти. Вона безпечна у використанні, має властивості вогнестійкості. Перед роботою зі стартовою шпаклівкою, поверхню слід обробити ґрунтовкою.

Для фінішної обробки поверхонь призначена і відповідна шпаклівка - фінішна. Вона призначена для вирівнювання стін під обклеювання шпалерами або фарбування. Фінішна шпаклівка підходить для бетонних, гіпсових, гіпсокартонних поверхонь, у продажу представлена, як правило, у вигляді сухої суміші на водній основі. Склад має еластичність, пожаробезопасностью, екологічністю.

Для вирівнювання зовнішніх стін з цегли та бетону під фарбування рекомендується застосовувати фасадну шпаклівку. Вона має стійкість до вологи і перепадів температури, тому стійко витримує всі атмосферні впливи.Фасадна штукатурка пластична і міцна, не утворює тріщин в процесі експлуатації.

Це далеко не повний перелік сучасних шпаклівок. При виборі відповідного складу необхідно, перш за все, орієнтуватися на специфіку роботи і область застосування.